Śliski chodnik, upadek na chodniku – poradnik poszkodowanego

odszkodowanie-za-śliski-chodnikPotłukłeś się i jedyne co Cię teraz interesuje to aby jak najszybciej ktoś odprowadził albo odwiózł Cię do domu. Tam weźmiesz leki przeciwbólowe, nasmarujesz się maścią, położysz i być może przejdzie a jeśli nie, to jutro, pojutrze, za tydzień pójdziesz do lekarza. To zrozumiałe ale nieprawidłowe działanie. Nie rób tak!

Jeżeli już upadłeś i leżysz na ulicy proś o pomoc przechodniów, zwracaj się do konkretnych osób (inaczej mogą Cię wyminąć).

Jeżeli masz przy sobie telefon komórkowy zrób od razu zdjęcie dziurze w chodniku, jezdni, śliskiej czy nierównej nawierzchni na której się potknąłeś i wywróciłeś albo jeżeli sam nie możesz się ruszać poproś o to kogoś, kto się zatrzymał. Zadbaj abyś poznał dane kontaktowe osób, które udzielą Ci pomocy, to będą potem Twoi świadkowie.

Nawet jeśli nie odczuwasz wielkiego bólu, a upadłeś na plecy, uderzyłeś się w głowę, stłukłeś kręgosłup – wezwij pogotowie. Na SOR-ze zbada Cię lekarz, prześwietlą Ci obolałe miejsce – będziesz mieć dokumentację medyczną. Jeżeli okaże się, że czeka Cię dłuższe leczenie, zbieraj wszystkie zaświadczenia lekarskie, wyniki badań, potwierdzenia rehabilitacji. Jeżeli lekarz zalecił Ci jakieś lekarstwa, bierz w aptece faktury imienne na swoje nazwisko.

Właściwie w tym momencie możesz już spokojnie zgłosić się do naszej Kancelarii. Po podpisaniu pełnomocnictwa i zawarciu umowy zajmiemy się dalszymi czynnościami. Ustalimy, kto jest administratorem odcinka drogi, na której się wywróciłeś. Sporządzimy stosowne pisma i zobowiążemy go do naprawienia szkody. Twoją dokumentację medyczną obejrzy nasz konsultant medyczny specjalizujący się w tego typu urazach. Ustalimy o jaką kwotę odszkodowania będziemy się starać.

Zajmiemy się wszystkim, łącznie ze wszczęciem sprawy w sądzie, w wypadku gdyby sprawca lub jego ubezpieczyciel uchylał się od zapłaty. To wszystko potrwa, bo nie są to krótkie procedury ale w końcu doczekasz się pieniędzy za swoją krzywdę!

Wróć do poradnika