Pozostałe zdarzenia

Wypadek w rolnictwie, śliski chodnik, służebność przesyłu


wypadek-w-rolnictwieWypadek na roli – OC rolnicze – wypadki podczas żniw – wypadki na gospodarce

Wakacje na wsi u babci bywały zazwyczaj sielankowe. Zwierzęta, maszyny, ruch – dzisiaj już wiemy, że są to okoliczności, w których o wypadek nietrudno. Właściciele gospodarstwa rolniczego mogą liczyć na odszkodowanie w ramach ubezpieczenia KRUS. Ale co wtedy, jeżeli poszkodowanym jest sąsiad czy ktoś z rodziny, którzy na terenie gospodarstwa przebywali zupełnie przypadkowo lub pomagali przy najpilniejszych pracach polowych?

Dowiedz się więcej


sliski_chodnik1Śliski chodnik – odszkodowanie za złamanie nogi, złamanie ręki

Przy natłoku tylu nieplanowanych wydarzeń zapominamy, że za ten stan rzeczy ktoś ponosi odpowiedzialność. Czyjaś niefrasobliwość i niedopełnienie obowiązku utrzymania w czystości i należytym porządku ciągu dla pieszych ma wymiar finansowy. Dla nas to znaczy odszkodowanie.

Dowiedz się więcej


Słup-energetyczny300Służebność przesyłu

Potocznie: odszkodowanie za słupy

Oznacza to, że jeżeli na terenie naszej nieruchomości znajdują się jakieś urządzenia przesyłowe ( słupy energetyczne, telefoniczne, światłowody, instalacje gazowe, urządzenia wodno-kanalizacyjne itp. ) możemy zażądać od ich właściciela ( przedsiębiorcy przesyłowego ) opłat za użytkowanie naszego gruntu.

Dowiedz się więcej